Aktivní organizace: Karlovarský kraj

Týden s Trikolórou

Předseda Václav Klaus ml. a 1. místopředsedkyně Zuzana Majerová Zahradníková strávili tento týden v Olomouckém kraji, kde pokračovala naše tour #trikolorajede. Byla to jedna z nejvydařenějších akcí dosavadní tour, na každé zastávce nás čekali desítky občanů. Děkujeme!

V týdnu jsme oslavili také první výročí od vzniku Trikolóry. Viz text pana předsedy:


„Přesně před rokem, tj. 10. 6. 2019 v 15:00, jsme s kolegy oznámili vznik Trikolóry. Celé léto jsme strávili budováním krajských organizací a zakládáním prvních místních organizací. V září proběhl ustavující sněm a od té chvíle fungujeme jako normální politické hnutí.

Za rok se nám podařilo vybudovat členskou základnu ve více než 300 obcích nebo městech České republiky. Máme organizační strukturu ve všech krajích, proto se také zúčastníme prvních velkých voleb, které nás na podzim čekají. Věřím, že uspějeme.

Chtěl bych teď poděkovat všem členům a příznivcům, podporovatelům a dárcům, kteří se v uplynulém roce podíleli na činnosti nebo podpoře našeho hnutí. Děkuji"!

V Poslanecké sněmovně se s Zuzanou Majerovou aktivně snažíme hájit náš program, předkládáme zákony, interpelujeme, hlasujeme… Bohužel na to nejdůležitější – obranu suverenity České republiky, snížení daní, zachovávání základní svobody – jsme při sněmovních hlasování v menšině. Věřím, že se to po příštích volbách změní!

Věřím, že většina z Vás bude souhlasit s našimi programový pilíři: bráníme normální svět, hájíme české národní zájmy a pracovité a činorodé lidi, protože bohatství vzniká z práce, ne z dotací a dávek.

Když nezasedá sněmovna, jako třeba dnes, vyrážíme mezi lidi. Tento týden jsme v Olomouckém kraji, každý den jeden okres, uděláme za den 10–15 zastávek po obcích a diskutujeme s občany. Večer proběhne velká beseda v okresním městě. Takhle už jsme navštívili 28 okresů, přes 400 obcí a tisíce lidí. Dodávka ukazuje přes 7 000 najetých kilometrů. Plánujeme navštívit celou republiku a těším se, že se na tyto místa budu i vracet.

Matematické okénko na závěr: Jestli každý rok porosteme meziročně o 3,5 % (jako teď podle STEMu), tak se za rok s klidem dostaneme do sněmovny a v těch příštích volbách už budeme mít 21 %. (Zlé jazyky budou tvrdit, že dělat odhad ze dvou hodnot je neodborné.)

Za své si místopředseda Dalibor Uhlíř vzal vybudování diskuzní skupiny pro členy a příznivce Trikolóry i širší veřejnost. Přidáváme odkaz a vyzýváme Vás, abyste se přidali - https://www.facebook.com/groups/trikoloraoficialni

Jak jistě víte, na sociálních sítích je mnoho skupin, které se snaží tvářit, že patří k hnutí Trikolóra, i když jejich jediný účel je lhát, manipulovat a odrazovat lidi od Trikolóry. V diskusi na této stránce se budeme snažit udržet debatu věcnou a slušnou. Věříme, že to budou všichni diskutující respektovat.

K problematice armádních zakázek napsal své předseda odborné komise Trikolóry pro obranu plk. v.v. Jan Holek:

Preferování domácího zbrojního průmyslu ve světě představuje naprosto normální postup, a to i v Evropě, ačkoliv se často mluví o „společném trhu" a „otevřené soutěži". Pohled na arzenál evropských států dokazuje, že prakticky všechny státy upřednostňují (samozřejmě pokud je to možné) domácí výrobce vojenské techniky. Otevřená výběrová řízení jsou v pořádku, když se vybírá z primárně zahraničních konstrukcí (jako je tomu v případě bojových vozidel pěchoty), ale jestliže existuje kvalitní technika domácího původu, je správné otevřeně deklarovat zadání strategické zakázky domácímu podniku.“
https://www.volimtrikoloru.cz/archiv/jan-holek-podporujme-kvalitni-cesky-zbrojni-prumysl

Nad vývojem událostí ve Spojených státech se ve svém blogu pozastavil Miroslav Křížek. https://miroslavkrizek.blog.idnes.cz/blog/blog.aspx?c=752780&x=socialky_facebook_c

Mezitím se některé praktiky hnutí Black lives matter dostaly i do České republiky. V Praze jste se o tom mohli přesvědčit např. u sochy britského premiéra Winstona Churchilla na pražském Žižkově. Označit britského premiéra z období 2. sv. války za rasistu, to chce nemalou dávku elementární neznalosti a drzosti. Byl to právě on, kdo i svým vedením přispěl k porážce Hitlerova nacistického Německa a ukončil tak válku a zachránil miliony životů.

Zpět ale k české politice!

Ve sněmovně se bude příští týden mj. řešit navýšení schodku státního rozpočtu na 500 000 000 000 Kč. Nepředstavitelná částka, že?

Rozhodně nepodpoříme zadlužování našich budoucích generací! Navíc bez jasného plánu, na co vláda chce peníze vlastně použít.

Přejeme klidný víkend.


 

Kalendář