Aktivní organizace: Karlovarský kraj

Skokový nárůst meziroční nezaměstnanosti v Karlovarském kraji.

Skoro dvojnásobný meziroční nárůst nezaměstnanosti v Karlovarském kraji. Vyjádřeno slovy čísel. V loňském červenci byl podíl nezaměstnaných v kraji 2,6 % a nezaměstnaných bylo 5587. Letos je červencová situace výrazně horší. Procentuálně se podíl nezaměstnanosti zvýšil na číslo 5,3 %, a celkově máme v kraji už 10 459 lidí bez práce. Již teď má náš kraj třetí nejvyšší nezaměstnanost v republice. Hned po Ústeckém a Moravskoslezském kraji, to nás spojuje. Nicméně bude hůř.

Vláda odmítla bojovat proti obchodu s emisními povolenkami, a ukončila jednání se Sokolovskou uhelnou o provozu tlakové teplárny, která z uhlí vyrábí plyn pro elektrárnu Vřesová. V srpnu tak dojde zastavení činnosti a konzervaci technologie, a o práci přijde dalších zhruba 1000 lidí. Přitom snížení ceny emisních povolenek by pomohlo.

Místo toho, vláda, konkrétně Ministerstvo průmyslu a obchodu, připravila „náplast“ pro propuštěné v podobě pomoci formou dávky ve výši 5300,- Kč na dobu až pěti let. Tedy nesystémově záplatuje problém, o kterém už dávno věděla. Trikolóra je od začátku proti Green dealu, a všichni víme, že bohatství vzniká z práce, ne z dávek. Naším společným cílem by mělo být oddálení ukončení provozu tlakové plynárny ve Vřesové, zaměstnance propouštět postupně, a zároveň by se vláda nebo kraj měli postarat o zajištění nových pracovních míst v regionu. ⚪🔴🔵🇨🇿🍀 #VolimeTrikoloru #UzdravimeNasKraj

Kalendář