Aktivní organizace: Karlovarský kraj

Ing. Pavlína Maříková

Členka MO Karlovy Vary

Ing. Pavlína Maříková. Pavlíně je 46 let, žije v Karlových Varech v Olšových Vratech, je maminkou tří dětí, katolička. Vystudovala ekonomii na Západočeské univerzitě v Plzni. Pracovala v marketingu v Mattonce (Karlovarské minerální vody a.s.), v cestovním ruchu, a v současnosti je živnostník v oboru odhadce nemovitostí.
Přeje si, aby její děti žily ve světě, kde vede zdravý selský rozum. Kde máma je máma, táta je táta, kde lidé žijí v úctě k rodině, k životu, a k sobě navzájem. Gender tematiku považuje za mediální a politickou bublinu, východiskem je tolerance k sobě navzájem, ne uměle nařizované kvóty či Istanbulské úmluvy. Chce, aby její děti žily ve svobodném světě. Centrální plánování, zbytečné úřadování, přebujelá byrokracie, dotace pokřivující fungování tržní ekonomiky, to podle ní svobody ubírá.
Dosud nebyla členem žádné politické strany. K rozhodnutí vstoupit do Trikolory a kandidovat ji přivedla předcházející zkušenost „z druhého břehu“, z pozice organizátora petice. Není rebelka od přírody, nejprve se Spolek přátel Olšových Vrat informoval oficiální cestou o záměru výcviku dopravních pilotů v Letecké škole F-AIR na Karlovarském letišti. Odpověď se jim nedostala, tak následovala petice, kterou za týden podepsala tisícovka obyvatel. Podpora vzešla i od odborné veřejnosti, jako je Asociace hotelů a restaurací, karlovarských lékařů, byla vyvolána diskuse napříč politickými stranami, obcemi, Karlovými Vary i krajem. Po roce činnosti letecké školy se dle jejích slov potvrzuje, že projekt hlukem a intenzitou provozu zatěžuje obyvatele, přírodu a je ekonomicky nesmyslný. Celá tato zkušenost ji nakopla a motivovala k tomu, aby se začala aktivně podílet na regionální politice.
Volný čas ráda tráví s rodinou na golfu, při cestování či v přírodě. Světově unikátní Karlovy Vary i celé západní Čechy jsou pro ní srdcovou záležitostí.

Kontakt

Články