Aktivní organizace: Karlovarský kraj

Miloslav Liška

Předseda MO Ostrov

Ostrov je město nacházející se pod Krušnými horami a železniční stanice se nazývá „Ostrov nad Ohří“. Město je nejkrásnější z ptačí perspektivy, z které vyniká celek propojením historické i moderní části, s bohatou přírodou uvnitř města  i v okolí. Ostrov je živý i díky lidem s kořeny pestřejšími než kde jinde. Baví mne potkávat je každý den. Je to město mého života od narození v sedmdesátým čtvrtým, přes školní docházku, včetně gymnázia (vysoká tehdy v okolí nebyla), až po výchovu tří dětí, které máme s mou první a zároveň jedinou ženou. Díky více než dvacetiletému zaměstnání u místního, respektovaného podnikatele jsem navštívil velkou část z cca 5000 zdejších domácností a pochopil, že podnikatel a zisk není sprosté slovo. Nyní si jako OSVČ dovolenou „proplácím“ sám sobě a čas proto mohu pružněji dělit mezi práci, rodinu, přátele, odpočinek a… Trikolóru. Mnozí se obávají, že ohrožení svobody u nás nyní nejvíc hrozí zpoza západní hranice naší republiky.  Ať už ta hrozba přichází odkudkoliv a to i od některých našich spoluobčanů, věřím, že ji lidé sdruženi například v Trikolóře odrazí.

Byl jsem čtyři roky členem jedné pravicové strany, z které jsem vystoupil ještě v době, kdy byl pan Václav Klaus mladší členem ODS. Tuto zkušenost, jako mnohé jiné zkušenosti z veřejného, soukromého i pracovního života chci v Trikolóře využít například k následujícímu:

1) aby v Ostrově vedení města jednalo s občany férově bez ohledu na jejich politickou či úřednickou příslušnost či sympatie. Ve spolupráci s ostatními institucemi je nutné zlepšit zhoršující se stav v některých odvětví zdravotnictví.

2) Na krajské úrovni je dle mého názoru zapotřebí zastavit věčné, nedotažené a nesmyslné pokusy o restrukturalizaci ve školství a nastavit jasnou školskou politiku pro obory, které jsou v normálním světě potřebné a ty ostatní zrušit. Zastavit zadlužování krajské nemocnice a samostatnou kapitolou je doprava, která je o dálnici do Prahy, ale i o efektivním udržení letiště.

3) V celostátní politice budu spokojený, když se nám podaří vrátit do doby, kdy byla jen dvě pohlaví, dobré živobytí a pokoj od státu měli všichni poctivě pracující občané a příjemnou novinkou by byl stát nepoklonkující ani Bruselu, ani Washingtonu, ani Moskvě, ani Berlínu ... ale sebevědomě zajišťující pro své občany dobré vztahy se všemi sousedy, důvěryhodnou měnu, jednoduché právní prostředí.  Rychlý proces vyhoštění za hranice pro cizince, kteří tu chtějí jen parazitovat, nebo jinak škodit a kterým je například cizí úcta k mužům a ženám bílé pleti, k České republice a její historii je důležitým předpokladem, aby se vše výše uvedené podařilo.

Není toho málo, ale jsem optimista. Trikolóra má šanci spojit lidi, kteří mají podobné priority a dokáží je prosadit.

Miloslav Liška, předseda MO Trikolóra Ostrov

P.S.: Díky drastickým omezením v cestovním ruchu kvůli COVID-19 jsem od června 2020 částečně zaměstnán jako pracovník v sociálních službách u neziskovky pomáhající lidem se zrakovými vadami. Zde zjišťuji, že jednou z významných cest, jak nevyhazovat peníze daňových poplatníků oknem a více prospět potřebným, je snížení byrokratické zátěže podobných organizací a snížení počtu úředníků veřejné správy "obsluhujících" tuto agendu.

Díky COVID-19 se dle mého programové priority nemění, jen bude třeba rozhodnější, rychlejší a systematičtější řešení.

Kontakt

Články