Aktivní organizace: MO Březová u KV

Mgr. Martin Gruber, DiS

Předseda MO Březová u KV

Jmenuji se Martin Gruber a aktuálně jsem starostou obce Březová, která se nachází nedaleko Karlových Varů. Rád bych se Vám představil blíže, seznámil Vás s tím, jaké jsou mé zkušenosti, vzdělání, zájmy a záliby.

Svoje studium vyššího vzdělávání jsem začal na Vyšší odborné škole a Střední škole elektrotechnické v Plzni. Poté jsem od roku 2000 působil 17 let na pozici vedoucího informatiky v Krajské knihovně Karlovy Vary. Mojí náplní práce bylo zabezpečení provozu automatizace a IT služeb a shánění dostupných grantů. Několik let jsem se zároveň věnoval také správě sítí a údržbě počítačových stanic v Dětském domově v Karlových Varech a v Galerii umění Karlovy Vary.

Má studia však neskončila. V dalším vzdělávání se jsem při zaměstnání pokračoval na Filozofické fakultě ZČU v Plzni a o pár let později na Filozofické fakultě UK v Praze, konkrétně v Ústavu informačních studií a knihovnictví. V roce 2012 jsem své vysokoškolské vzdělávání úspěšně ukončil s titulem Mgr.

V průběhu svých studií jsem se stal jedním ze zastupitelů obce Březová, kde žiji se svou rodinou. V roce 2010 jsem byl zvolen starostou obce Březová a jsem jím dodnes, tedy již třetí volební období. Od roku 2017 post starosty zastávám již jako uvolněný, tedy na plný úvazek.

Aby toho starostování nebylo málo, od roku 2010 jsem také starostou SDH Březová. Mým úkolem je tak zabezpečení a chod sboru dobrovolných hasičů obce Březová. Není to však pro mě jen jakási pracovní povinnost, mezi mé zájmy totiž patří požární sport, a tak zastávání této pozice je pro mě ctí a vlastně i zábavou.

Vše ale není jen o práci a politice. Důležitá je pro mě hlavně také má rodina. S manželkou Jitkou Gruberovou vychováváme naše dvě děti, syna Martínka a dceru Nelinku.

Ve svém volném čase se věnuji malbě obrazů, vytváření plastik a soch. Již několikrát jsem svá díla také vystavoval, například v Krajské knihovně Karlovy Vary společně s mými dřívějšími kolegy. Tyto výstavy nesly název „Knihovníci vystavují aneb jak nás neznáte“. Dále byla má díla k vidění také v Městské knihovně Karlovy Vary. Nyní jsou některé mé obrazy vystaveny například na Magistrátu města Karlovy Vary, další se nachází v poslaneckých kancelářích a několik jich je také vystaveno v prostorách Základní školy Moudrá sova.

Jsem také členem mykologického klubu Karlovy Vary, kde se zajímám především o dřevokazné houby. Zaměřuji se hlavně na jejich léčivé účinky. Dřevokaznou houbou je například hlíva ústřičná a také čínská houba reischi. Tyto houby lze najít i v našich lesích, proto klub pořádá výlety do přírody, kde je možné se naučit rozeznávat mnoho druhů hub, které lze vyzkoušet i ve Vaší kuchyni a otestovat jejich chutnost.

Kontakt

Články