Aktivní organizace: Karlovarský kraj

Bc. Jiří Převrátil

Koordinátor pro Sokolovsko

Člen Trikolóra hnutí občanů. Amatérský fotograf, regionální historik a sokolovský patriot. Je členem Trikolóra hnutí občanů a krajským volebním manažerem hnutí.
Vystudoval Gymnázium v Sokolově, které v roce 1993 zakončil maturitní zkouškou. Dále studoval Policejní akademii České republiky v Praze, obor Policejní činnosti, kde svá studia zakončil v roce 2014 získáním akademického titulu Bakalář.
Již od dob svého působení na střední škole se v různém rozsahu věnuje historii, především historii dvacátého století. Je autorem internetového projektu Československé pohraničí 1938-1939 a duchovním otcem rekonstrukcí pohnutých událostí roku 1938 v sokolovském regionu a také jedním z hlavních zakladatelů projektu Muzeum bezpečnostních sborů Habartov, kde dlouhá léta působil jako kurátor sbírek, a které bylo především na jeho popud v roce 2009 otevřeno v Habartově.
V Habartově se dále podílel na znovuobnovení tradice pietních aktů organizovaných na památku zavražděných četníků z Četnické stanice Habersbirk, dále se po několik let věnoval organizování kulturně-společenských akcí v tomto městě (např. Habartovské kulturní léto, Prvorepublikové plesy, Muzejní noc a další.).
Dříve pracoval především jako senior webdesigner a internetový IT konzultant. Následně od roku 2007 do roku 2019 pracoval jako policista Policie České republiky, kde dosáhl hodnosti poručík.
V současné době pracuje jako projektový manažer Městské policie Sokolov. Je držitel Ceny rektora Policejní akademie České republiky pro rok 2014 za první místo v soutěži Studentské vědecké odborné činnosti (kategorie Bezpečnostní služby), a držitel titulu Osobnost roku 2013 města Habartov v kategorii Akce roku.

Kontakt

Články